Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Swidnica 2018 Tisk

Mezinárodní závod – Swidnica (POL)

  Poslední dubnový víkend se konal již 22. ročník mezinárodního závodu Henryka Chmielewskiego v polské Swidnici. Zatímco v loňském roce se závodu zúčastnila pouze dívčí trojice, letos se počet akrobatů startujících za náš oddíl rapidně navýšil na celkem 20 dětí. Své zastoupení jsme měli v kategorii Youth a Age group. Ze čtyř trojic a čtyř párů se do nedělního finále probojovali tři v každé z kategorii. V konečném výsledku náš oddíl TJ Bohemians Praha sesbíral kompletní sadu medailí, když si pro zlato došel Tomáš Hrubý a Michal Frank, pro stříbro Saša Yuditskaya, Lada Hamříková a Radka Davídková a bronz vycvičily Jana Kinštová, Anna Hamříková a Lucie Neuschlová.

   

 

  V sobotu 28. 4. 2018 začal kvalifikační závod pro nedělní finále kategorií youth. V této kategorii nás reprezentovaly hned 3 ženské páry a 3 ženské trojice. Z páru si nejlépe vedla dvojice Adéla Davídková s Terezou Češpivovou, která za svou novou smíšenou sestavu obdržela známku 23,6 bodů a postoupila tak do finále ze 4. místa. Druhým ženským párem, kterému se podařilo probojovat do finálových bojů ze 6. místa, byla Emma Staňková a Nicole Maříková, které získaly známku 22,4 bodů. Těsně "pod čarou" a na neoblíbeném 7. místě se umístila dvojice Viktorie Zadáková a Michaela Šabatová s 21.850 body. Nutno podotknout, že holky se společně účastnily teprve 3. závodu a předvedly velmi hezkou sestavu.

  Za ženské trojice do závodu jako první nastoupila trojice Sofie Brablecová, Julie Nováková a Natálie Haburová, které se ale dopustily velké technické chyby, která je stála 1,3 bodu penalizace a skončily tak na 8. místě. Po delší pauze se na závodním koberci opět ukázala i trojice Šárka Nováková, Anastacia Šabatová a Mariana Wünschová, která skončila s 22,7 body na 6. a postupovém místě. Krásnou smíšenou sestavu předvedla trojice Alexandra Yudistkaya, Lada Hamříková a Radka Davídková, které rozhodčí ohodnotili známkou 23.8 bodů a dostaly se tak na 2. místo.

  V odpoledním programu se představila kategorie age group. V této kategorii nám závodily jediné zástupkyně a to Jana Kinštová, Lucie Neuschlová a Anna Hamříková. Děvčata začala závod téměř bezchybnou dynamickou sestavou, která byla ohodnocena na 25,2 bodů. Za statickou sestavu, která se holkám povedla ještě lépe než dynamická sestava, dostaly známku 25,9 bodů a postoupily tak do nedělního finále z 2. místa.

  Poslední želízko v ohni v sobotním závodu byl náš jediný mužský pár Michal Frank a Tomáš Hrubý, kteří závodili v kategorii youth 2. Tato kategorie se od klasické youth liší povinností předvést sestavě salto jako individuální prvek. I kluci se s 24.1 body dostali do nedělního finále.

  Celkem 6 uskupení postupujících do nedělního finále byl pro náš oddíl velký úspěch. Závod opět začínal kategorií youth. Ženskému páru Adéle s Terkou se nepodařilo posunout se o stupínek výše a dosáhnout tak na bronzovou medaili. Ale i tak předvedly krásnou sestavu, za kterou získaly stejné ohodnocení jako v kvalifikaci a dohromady tak získaly 47,2 bodů.  Stejně tak i dvojice Emma s Nicole skončily i ve finálovém klání opět na 6. místě s celkovými 44,450 body. Trojice Šárka, Anastacia a Mariana se se závodem i po druhé sestavě rozloučily 6. místem s 44,4 body. První medaile zacinkala až na krku trojice Alexandry, Lady a Radky, které udržely svojí pozici z kvalifikace a s celkovými 47,5 body získaly stříbrnou medaili. Na 1. místo dosáhl Michal s Tomášem, kteří se i přes pár technických chyb dostali na celkové bodové ohodnocení 46,05 bodů. Za náš oddíl závod zavřela trojice Jana, Lucie a Anna se svojí statickou sestavou v kategorii age group. Holkám se v sestavě nepodařilo předvést celý jeden prvek, za nějž dostaly jeden bod penalizaci. Ovšem I přes tuto chybu se dokázaly udržet na stupínku vítězů a ze závodu si přivezly bronzovou medaili.

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: