Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
Klokánek 2018 Tisk

KLOKÁNEK 2018

závod v akrobatické gymnastice pro nejmenší

 

  V neděli 20. května nastoupilo celkem 83 sportovců do závodu v akrobatické gymnastice pro nejmenší. V letošním roce se uskutečnil již 12. ročník Klokánku a zúčastnili se jej akrobaté a akrobatky ze tří klubů – Akrobat-Batelov, Sokol Brandýs nad Labem a domácí TJ Bohemians Praha. Celý závod zahájila nejpočetnější kategorie předškolních trojic a párů, kterou následovala kategorie žákovská. Po ní se představili jednotlivci dvou věkových skupin a závodní klání uzavřely kategorie Youth a Age group. Během nabitého odpoledne mohli diváci shlédnout téměř 50 sestav.

   

  V předškolní kategorii závodilo 9 párů a 8 trojic se svojí smíšenou sestavou v akrobatickém páse. Sestavy se skládaly ze šesti společných a šesti individuálních prvků, u nichž rozhodčí hodnotí pouze technické provedení, které se sčítá s výchozí známkou za obtížnost předvedených prvků. Kategorii trojic zcela ovládla děvčata ze Sokola Brandýs nad Labem. Na nejvyšší stupínek vystoupala Ema Menclová, Veronika Tichá a Mariana Langerová, stříbrnou medaili získala Anna Burešová společně s Emou Bernardovou a Adélou Filípkovou a na stupních vítězů je s bronzovou medailí doplnila trojice Barbora Kubíčková, Viktorie Žáčková a Klára Vojtíková. V kategorii párů zazářily zkušené domácí závodnice Kateřina Nováková a Lara Ilčišinová, které dosáhly na zlato. Stříbro pak putovalo opět do Brandýsa za Adinou Malou a Viktorií Honzátkovou a bronz uhájila opět děvčata z Bohemians - Kateřina Čekanová a Soňa Chinenková.

  Do náročnější žákovské kategorie bylo přihlášeno 5 párů a 3 trojice, u nichž rozhodčí bodovali kromě technického provedení také umělecký dojem celé sestavy, která se již předvádí na celém akrobatickém koberci o rozměrech 12x12 metrů. Mezi páry si nejlépe vedla děvčata z Brandýsa Štěpánka Kuchařová a Kateřina Richterová. S půlbodovým odstupem se na druhou příčku postavily domácí závodnice Diana Didienko a Tereza Bernreiterová a pro bronz si opět přišla brandýská děvčata, Tereza Lavírová a Valerie Jáchimová. V závodu trojic si zlatou medaili odnesly Tereza Vojtíková s Annou Jane Novákovou a Adélou Tuháčkovou ze Sokola Brandýs n.L., stříbro vyzávodily bohemačky Viktorie Podoubská, Zuzana Mifková a Johana Burdová a bronz putoval do Batelova za Eliškou Lysou, Nikolou Holubovou a Olgou Lysou.

  V závodě jednotlivců se stálkami se utkalo sedm dětí ročník narození 2010 a starší a čtyři akrobaté rok narození 2011 a mladší. Mezi mrňaty dominovaly závodnice z Batelova. Nejlépe zacvičila Izabela Matějková, na druhém místě se umístila Erika Holubová a na stupních vítězů je doplnila bronzová Natálie Mutlová. Ve starší kategorii vyhrála závodnice Sokola Brandýs n.L. Antonie Malá s téměř tříbodovým náskokem. Na stříbro v této kategorii dosáhl Matěj Suchý a bronz patřil Anně Pelikánové z Batelova.

  V kategorii Youth, kde rozhodčí hodnotili páry i trojice dohromady, se představili pouze domácí akrobaté, kteří jsou již zkušenými závodníky díky mnoha zahraničním závodům v uplynulé sezóně. Nejlépe si mezi nimi vedl, a zlatou medaili vyhrál, mužský pár Tomáš Hrubý a Michal Frank, který dominuje především čistotou technického provedení předváděných prvků. Nejlepší umělecký dojem zanechala dívčí trojice Alexandra Yuditskaya, Lada Hamříková a Radka Nováková, které díky vysoké umělecké známce braly stříbro. Na stupních vítězů je doplnila trojice Sofie Brablecová, Natálie Haburová a Julie Nováková.

  Nejvyšší úroveň akrobacie mimo závod předvedla také závodně nejzkušenější domácí trojice Jana Kinštová, Lucie Neuschlová a Anna Hamříková. Děvčata byla oceněna certifikátem za úspěšnou reprezentaci České republiky na mistrovství světa, které se konalo v dubnu 2018 v belgických Antverpách.


  Všem závodníkům gratulujeme k pěkným výkonům a budeme se těšit zase za rok, tentokrát třeba v Brandýse či Batelově.

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: