Increase size
Reset to Default
Decrease size
česky english
ACRO CAMP Bulharsko Print

Tréninkový ACRO CAMP 2018

Bulharsko, Kamchia

 

 V termínu od 30. července do 6. srpna se výběrové družstvo akrobatů z našeho oddílu zúčastnilo tréninkového kempu, pořádaného Evropskou gymnastickou federací. Do bulharského letoviska Kamchia, kde se kemp konal, odjely celkem tři dívčí trojice a jeden chlapecký pár v doprovodu tří trenérek. Přes 120 akrobatů z několika zemí Evropy bylo rozděleno do šesti skupin, přičemž každé byl přidělen jeden expert z řad zkušených trenérů z Ruska, Portugalska, Německa, Ukrajiny či Velké Británie. Naši akrobaté strávili týden pod vedením Vladimira Makarchenka, dlouholetého trenéra britské reprezentace.

  

 Ranní hodiny byly vždy věnovány teoretické části pro trenéry, která zahrnovala výuku základních trenérských postupů, fyzické přípravy cvičenců i rozbory a analýzy jednotlivých prvků. Dopolední tréninkový blok pak pro naši skupinu začínal vždy choreografií, pod vedením expertky technické komise UEG na choreografii, Galiny Kovalchuk. Na tu vzápětí navázal blok statických prvků, včetně individuální přípravy jednotlivých vrchních a spodních zvlášť. Každý den kolem poledne se také uskutečnil workshop, specializovaný pokaždé na jinou specifickou akrobatickou dovednost, jako například technika točení vrutů, postup pro učení špicarů a váhovek či základní příprava párů a trojic pro dynamické prvky. Odpolední tréninky se nesly ve znamení prvků dynamických, přičemž každá z našich akrobatů si vyzkoušel několik novinek a opravil své předchozí dovednosti. Celá delegace bezesporu získala mnoho cenných zkušeností, ale také nových akrobatických přátel z celé Evropy.

 

Hot info:

FACEBOOK

 

Z fotogalerie: